لامپ اس ام دی چیست

(۱ رای)
دسته:

لامپ اس ام دی ( لامپ SMD ) چیست ؟

SMD یا Surface Mount Device که به اختصار لامپ SMD و یا لامپ اس ام دی شناخته میشود جدیدترین و تقویت یافته ترین نسل از دیودهاست که از مونتاژ بسیار دقیق و ظریف چندین دیود در کنار هم به وجود می آید و در بین انواع لامپی که مقایسه شد از نظر کیفیت نور و میزان مصرف انرژی محصولی بی همتاست .

در لامپ های اس ام دی، جهت اتصال چیپ ها، از سیم هایی با آلیاژ طلا استفاده شده است که این سیم ها به مرور زمان، در مقابل حرارت ضعیف نمی شوند و در نتیجه افزایش مقاومت الکتریکی و کاهش نور را به دنبال ندارند.

تراشه های ال دی دی در لامپ های SMD می توانند در سایزهای مختلف تولید شوند این لامپ ها از چراغ های خیابانی گرفته تا قطعات چشمک زن تلفن همراه را در بر میگیرند .
در بین لامپ ها تنها لامپ های LED و COB دوستدار محیط زیست و طبیعتند ولی همچنان پر نوری و کیفیت نور لامپ های اس ام دی از آنها بهتر است به طور مثال یک لامپ ۲۰ وات SMD معدل دو لامپ COB و سه لامپ LED نوردهی دارد .
بهمین خاطر در بر آورد پرداخت هزینه های انرژی خرید لامپ اس ام دی مقرون به صرفه تر می باشد .
این لامپ را جایگزین لامپ های متال هالید و کم مصرف کرده ایم ، این لامپ در توان های ۲۰ ، ۳۰ و ۵۰ وات در طیف نورهای مهتابی ، آفتابی و نچرال با زاویه پرتاب ۱۸۰ درجه در شرکت دوراندیشان DFP موجود میباشد .

لامپ SMD مدل D-100 در سه رنگ قاب طلایی ، کروم و سفید ( لامپ ویترین طلا فروشی ، لامپ نمایشگاه ماشین ، لامپ ویترین زرگری و … )  موجود می باشد . برای مشاهده نمونه های نصب شده این مدل از لامپ اس ام دی وارد این لینک شوید .

در بین لامپ ها تنها لامپ های LED و COB و SMD دوستدار محیط زیست و طبیعتند ولی همچنان پر نوری و کیفیت نور لامپ های اس ام دی از آنها بهتر است به طور مثال یک لامپ ۲۰ وات SMD معادل دو لامپ COB و سه لامپ LED نوردهی دارد .
بهمین خاطر در بر آورد پرداخت هزینه های انرژی خرید لامپ اس ام دی مقرون به صرفه تر می باشد .

لامپ اس ام دی

چرا لامپ اس ام دی ؟

لامپ های اس ام دی در اوایل قرن ۲۱ متخصصان تکنولوژی ساخت تراشه SMD را اختراع نمودند . لامپ های اس ام دی بسیار کارآمد تر و با تنوع رنگ بیشتر ، وضوح بالاتر ، حجم کمتر و زاویه دید بهتر همراه با صرفه جویی انرژی بیشتر را دارا می باشند .

هر یک از تراشه های SMD دارای قابلیت طیف نوری RGB  بوده به همین دلیل لامپ SMD می تواند سه رنگ اصلی قرمز، سبز و آبی را پشتیبانی کند. این اَمر باعث می شود لامپ های ال ای دی از نوع SMD درمقایسه با تکنولوژی دیپ از ترکیبات رنگی قدرتمندتری بهره مند باشند.

مزایای لامپ های اس ام دی را به ۴ بخش میتوان تقسیم نمود

۱ – نور شفاف کاملاً یکنواخت و ملایم و بدون تیرگی

لامپ های SMD با زاویه ۱۸۰ درجه فضای زیادی را تحت پوشش قرار میدهند علاوه بر آن با نور شفاف و یکنواخت روشنایی با کیفیت و زیادی را ارائه میدهد

۲ – طول عمر طولانی

مهم ترین پارامتر بحث طول عمری بین ۴۵ هزار تا ۵۰ هزار ساعت دارند ولی طول عمر لامپ متال هالید کمتر از ۲۰ هزار ساعت است ، استفاده از این نوع لامپ ها هزینه های تعمیر و نگهداری را حداقل یک سوم خواهد کرد .

۳ – کاش و صرفه جویی در مصرف انرژی

از عوامل محبوبیت این نوع لامپ ها میتوان به مصرف بسیار پایین آن ها نسبت به لامپ های قدیمی اشاره کرد که هزینه های انرژی را تا یک سوم کاهش میدهد بنابراین بنابراین صرفه جویی بیشتر در مصرف برق به واسطه ی بهره نوری بالا و زاویه تابش متناسب با کاربرد را دارا است .

۴ – کاهش حرارت و کاهش گاز های گلخانه ای

کاهش گرمای تولید شده نسبت به لامپ های قدیمی مخصوصا لامپ های متال هالید و کمک به کاهش تولید گاز های گلخانه ای و دوست دار محیط زیست هستند .

 

لامپ COB بهتر است یا لامپ SMD ؟

لامپ COB مخفف Chips On Board در اختصار لامپ COB و یا لامپ سی او بی شناخته میشود و به معنای چیپ تراشه ها بر روی بُرد محسوب میشود . تفاوت اصلی این دو لامپ در مدل قرار گرفتن ال ای دی ها در تراشه آنها میباشد .

اختلاف دیگر این دو نوع لامپ در رنگ منتشر شده از تراشه ها میباشد که در لامپ SMD توانایی کُنترل رنگ و ایجاد رنگ های مختلف وجود دارد اما در لامپ COB هر تراشه فقط یک رنگ را ایجاد میکند و قابلیت کنترل رنگ وجود ندارد ، به منظور رفع این مشکل دانشمندان مدل دیگری از لامپ سی او بی را به نام MCOB اختراع کردند که تراشه های رنگی سی او بی در کنار هم قرار میگیرند و کنترل رنگ نیز میسر میشود .

در بین لامپ ها تنها لامپ های LED و COB و SMD دوستدار محیط زیست و طبیعتند ولی همچنان پر نوری و کیفیت نور لامپ های اس ام دی از آنها بهتر است به طور مثال یک لامپ ۲۰ وات SMD معادل دو لامپ COB و سه لامپ LED نوردهی دارد .
بهمین خاطر در بر آورد پرداخت هزینه های انرژی خرید لامپ اس ام دی مقرون به صرفه تر می باشد .

ثبت نظرات شما
هیچ دیدگاهی ثبت نشده است :(
اولین دیدگاه را شما ارسال کنید